Yangın Algılama Sistemi

Afyon Yangın Algılama Sistemi

YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ

celikoglu bilgisayar afyon

Yangın algılama Sistemleri büyük tesislerden evlere kadar ihtiyaç olan her mekanda can ve mal güvenliğini yangına karşı erken uyarı sağlayarak koruyan sistemlerdir. Özellikle Avrupa uyum yasaları ve Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği’nin yayılması ile bu sistemler yaygınlaşmıştır.

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler sayesinde elektronik yangın algılama sistemleri yangına daha ilk başında müdahele edilmesini sağlar. Otomasyon sistemleri sayesinde yangının büyümesini önlemekte büyük fayda sağlamaktadır.

Elektronik yangın algılama sistemleri sadece otomasyon sistemlerine değil, diğer alarm sistemlerine ve alarm kontrol merkezlerine de entegre olabilmektedir.

Yangın algılama sistemleri alarm esnasında anında planlaşmış kaçış ve tahliye senaryolarına bağlı olarak elektriği, asansörelri, yangın çıkış kapılarını, turnikeleri, araç çıkış bariyerlerini otomasyona bağlı olarak serbest bırakır. Bu entegrasyon sayesinde can güvenliği maksimum seviyede sağlanmaktadır. Çelikoğlu Bilgisayar olarak yangın algılama sistemleri konusunda müşterilerimize profesyonel çözümler üretiyoruz.