Güvenlik Duvarları

Afyon Güvenlik Duvarı

GÜVENLİK DUVARLARI

celikoglu bilgisayar afyon

Güvenlik Duvarı (Firewall) 

Güvenlik Çözümleri

Çelikoğlu Bilgisayar, müşterilerinin network güvenliğini kendi network güvenliği gibi benimseyip buna göre çözümler sunmaktadır. Çelikoğlu Bilgisayar`ın çözüm sunduğu güvenlik konuları : Sanal Özel Aglar (VPN) VPN, Firmaların kendilerine ait ofis, şube veya mağazalar ile izin verdikleri diğer birimlerin internet veya kapalı ağ üzerinden güvenli bir şekilde firma ağına bağlanması sistemidir. Bu özel ağdan geçen bilgiler şifreli olduğundan istenmeyen kişiler tarafından bu bilgilere ulaşılamaz.

Firewall, Firma içi yerel ağın dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması, yetkisiz kişilerin lokal ağınıza girmesini engelleyen, kısıtlayan yazılım veya donanıma verilen addır. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı agınızdaki açıkları kapatmak Firewall aracılığı ile sağlanmaktadır. Uzman kadromuz, Firewall ayarlarınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda konfigüre edip yerel ağınızı güvenli hale getirmektedir.

Saldırı Tespit Sistemi (IDS)

IDS, lokal ağınızın ne şekilde saldırı yapıldığını, saldırının nereden ve ne şekilde yapıldığını tespit eden ve saldırılara karşı koruyan sistemdir. IDS`in saldırı sırasında firma yetkilisini uyarma ve bu saldırıları bir merkezde raporlama özelliğide bulunmaktadır.

URL Filtreleme 

Internet çıkısını daha efektif kullanmak için URL filtreleme yapmak firmalar için avantajlı bir yöntemdir. Bu sayede şirket personelinin internette gereksiz web sayfalarında gezmelerini engelleyerek hat kapasitesini fazla kullanmasını engellemiş olunur. Ayrıca virus ve warm tehlikelerine karşı riskli sitelere girişler de engellenmiş olur.